Powstaje Symulator dla "Złotego Pociągu"!

17. 07. 14

"Złoty Pociąg", jako pierwszy zespół trakcyjny  z 17 zamówionych Impulsów, miał swoją uroczystą inaugurację w Szczecinie w dniu 29 maja 2017r. Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski w ten sposób zaczął realizować dostawę dla Kolei Zachodniopomorskich.

Producentem składów jest firma NEWAG z Nowego Sącza, natomiast Symulator Impulsa do szkolenia maszynistów zostanie wyprodukowany w Szczecinie przez Autocomp Management. Symulator ten będzie odwzorowywać rzeczywistą kabinę maszynisty, a zaimplementowane oprogramowanie umożliwi realizację wszechstronnego szkolenia maszynistów i kandydatów na maszynistów. Scenariusze ćwiczeń będą realnie odwzorowywać trasy kolejowe województwa zachodniopomorskiego o łącznej długości prawie 700km, z różnymi wariantami przejazdu tymi trasami. W symulatorze instruktor będzie mógł zadać ćwiczenie uwzględniające jazdę o każdej porze dnia, roku oraz w dowolnych warunkach atmosferycznych (śnieg, deszcz, mgła, burza itp.). Dodatkową zaletą symulatora będzie możliwość zasymulowania różnego typu awarii zestawu oraz zdarzeń na trasie.

Będzie to kolejny symulator kolejowy wyprodukowany przez Autocomp Management, który spełnia wymogi rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 23 października 2014r. w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów.

DSC 0307 captured900

 

Autocomp Management Sp. z o.o. od ponad 27 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne.

Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.

 DSC 0310 captured900

IMG 0317