Konferencja "Symulatory 2016"

16. 03. 16

W dniu 23 lutego, w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia  (WITU) w Zielonce k. Warszawy miała miejsce konferencja naukowo-techniczna „SYMULATORY 2016 – Symulatory i trenażery broni w szkoleniu SZ – nowoczesność technologii i kierunki rozwoju”. Konferencję zorganizowało WITU wraz z Inspektoratem Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas konferencji poruszano tematykę obejmującą:

  • aktualny stan i potrzeby Wojska Polskiego w zakresie systemów symulacji i trenażerów;
  • dotychczasowe doświadczenia Instytutu w zakresie systemów symulacji;
  • prace badawcze i rozwojowe Instytutu w zakresie systemów symulacji, trenażerów i programów szkolenia;
  • zastosowanie nowoczesnych technologii w systemach symulacji;
  • implementacja technologii symulatorów i trenażerów wojskowych do zaspokajania potrzeb w zakresie bezpieczeństwa Państwa.

W ramach tej konferencji zainaugurowano też działalność Laboratorium Symulatorów WITU. Laboratorium to jest częścią infrastruktury badawczo-szkoleniowej WITU. W nowym budynku jest hala symulatorów, w której znajdują się wykonane przez Autocomp Management i WITU: system szkolno-treningowy Śnieżnik ze stanowiskami wyposażonymi w symulatory broni i przyrządów optycznych, trenażer walki w pomieszczeniach CQC, stanowisko strzelca pokładowego śmigłowca. Oprócz hali symulatorów jest też wielokierunkowa strzelnica kryta i pomieszczenia laboratoryjne.

Zorganizowanie konferencji w nowopowstałym Laboratorium Symulatorów w WITU umożliwiło przeprowadzenie praktycznego pokazu funkcjonowania symulatorów broni Śnieżnik i trenażera CQC.

Autocomp Management Sp. z o.o. zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Mając status Centrum Badawczo-Rozwojowego, prowadzimy między innymi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedzin: automatyki i sterowań, symulatorów i trenażerów oraz prace softwarowe i inne, realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Specjalizujemy się w produkcji i serwisowaniu symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.

 

Budynek Laboratorium Symulatorów Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce:
01 laboratorium symulatorw

Konferencja "Symulatory 2016" - przemawia Dyrektor Zarządzający Autocomp Management p. Roman Haberek:
02 konferencja

Hala symulatorów:
14 symulatory