WSB 04/M i SWSB ŚNIEŻNIK w Orzyszu służą do szkolenia wojsk sojuszniczych

18. 02. 09

Systemy Autocomp Management - WSB-04/M i SWSB Śnieżnik funkcjonują w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim. Teraz pomogą też w szkoleniu wojsk sojuszniczych.

W niedawnym artykule portalu defence24.pl "Poligon w Orzyszu gotowy do szkolenia sojuszników" można poczytać m.in. o:

"(...) Do głównych cech WSB-04/M można zaliczyć dużą ilość sterowanych obiektów/celów (do 32 000 sztuk), zasięg sterowania (do 4000 metrów),  możliwość rejestracji wielokrotnych trafień przy stałej ekspozycji figury bojowej, podgrzewanie figur w celu imitacji działania z wykorzystaniem urządzeń termowizyjnych, sygnalizację technicznej niesprawności sterowanych obiektów czy współpracę z nadajnikiem WSB-03M lub innymi WSB-04M, tak by zapewnić zwiększone warunki bezpieczeństwa na wykorzystywanych obiektach. Oba te systemy są produkowane przez firmę Autocomp-Management Sp. z.o.o. ze Szczecina. (...)

a także:

"(...) Jako uzupełnienie procesu szkolenia wykorzystywany jest System Wsparcia Szkolenia Bojowego (SWSB) Śnieżnik dostarczony przez konsorcjum szczecińskiej firmy Autocomp-Management Sp. z.o.o. oraz Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia (WITU) w Zielonce.(...):

a przede wszystkim:

"(...) Przedstawiciele armii Stanów Zjednoczonych podkreślali, że ograniczenia na niemieckich poligonach, gdzie dotychczas ćwiczyli, nie pozwalały im na przeprowadzenie działań taktycznych pododdziałów wzmocnionych innymi rodzajami wojsk przy  pełnej rozbudowie inżynieryjnej rejonu działania. Obecnie jest to możliwe na poligonie w Bemowie Piskim. (...)"

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem:

defence24.pl: Poligon w Orzyszu gotowy do szkolenia sojuszników

20171205 094621 resized

Autocomp Management Sp. z o.o. od ponad 27 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne. Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.