XXVII MSPO: Grot w systemie Śnieżnik i cywilny system szkoleniowy SI-C

19. 09. 13

Podczas XXVII Międzynarodowego Saloniu Przemysłu Obronnego w Kielcach miała miejsce prezentacja szkoleniowego systemu strzeleckiego SI-C dla rynku cywilnego wraz z 5,56 mm karabinkiem GROT dostosowanym do strzelania symulowanego w systemie szkolno-treningowym do broni strzeleckiej Śnieżnik.

defence24.pl: (...) "System strzelecki SI-C to modułowe, multimedialne i kompaktowe rozwiązanie przeznaczone do szkolenia, odpowiadające na szerokie potrzeby rynku cywilnego. Rdzeniem tego rozwiązania jest kompaktowy moduł projekcji MP, zawierający miniaturowy komputer PC (steruje pracą systemu i przetwarza dane), kamera detekcji plamek lasera i kamera IR (obie w wersji 1, 2 i 3), projektor LCD, głośnik oraz zestaw wentylatorów.

Sytuacje treningowe SI-C realizowane są w oparciu o animację komputerową, zaś jego hybrydowość umożliwia realizowanie treningów strzeleckich/ogniowych z wykorzystaniem replik broni z modułem laserowym lub broni bojowej z emiterem laserowym, broni pneumatycznej (wystrzeliwującej „kulki” o energii 1 J) lub broni bojowej z amunicją ćwiczebną czy bojową (przy zapewnionej ochronie balistycznej miejsca prowadzonych treningów). (...)

Zapraszamy do pełnego artykułu na łamach defence24: MSPO 2019: Grot w systemie Śnieżnik i cywilny system szkoleniowy SI-C

si c grot 001
fot. Krzysztof Worach / Autocomp Management

si c grot 003
fot. Krzysztof Worach / Autocomp Management

 

Autocomp Management Sp. z o.o. od ponad 29 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne. Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.