XXVIII MSPO - Autocomp Management z nagrodą Defender

20. 09. 10

XXVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach był jedyną w 2020 roku wystawą branży militarnej w Europie. Niepewna sytuacja związana z pandemią miała wpływ na zmniejszenie ilości wystawców w tegorocznym MSPO. Autocomp Management zaprezentował między innymi autonomiczny symulator szkolenia strzelców przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego (PPZR) PIORUN.

W dniu 10 września 2020 roku w Kielcach, podczas uroczystej gali zamykającej 28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, rozdano nagrody Defender, przyznawane przez Targi Kielce za najlepsze produkty służące obronności i bezpieczeństwu. Autocomp Management wraz z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia otrzymały nagrodę Defender za autonomiczny symulator szkolenia strzelców przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego PIORUN. Nagrodę wręczyli Sekretarz Stanu w MON Sebastian Chwałka, generał brygady dr. inż. Karol Dymanowski i prezes Targów Kielce S.A. Andrzej Mochonia.

media:
defence24.pl: MSPO 2020: Defendery rozdane
targikielce.pl: Nagrody DEFENDER rozdane!
radio.kielce.pl: Wręczenie Defenderów zakończyło Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

 

296A0266 defender z statuetk 01 1130

296A0149 defender fix

 

Autocomp Management Sp. z o.o. od 30 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne. Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.