Wirtualna strzelnica POJEDYNEK w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości

23. 05. 24

W dniu 18.05.2023 r. przedstawiciele Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia uczestniczyli w DAY FOR PUBLIC SAFETY zorganizowanym przez Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości na terenie nieczynnego zakładu karnego w Kaliszu - obecnie obiektu szkoleniowego.

Impreza miała na celu szerzenie wiedzy na temat organizacji bezpieczeństwa publicznego w kraju i zadań poszczególnych służb  w jego zapewnieniu, jak również kształtowaniu postaw prospołecznych i proobronnych wśród młodzieży szkół średnich.

W ramach przedsięwzięcia Instytut zaprezentował System POJEDYNEK. Urządzenie uruchomione zostało i zaprezentowane w iście „spartańskich” warunkach podziemi obiektu szkoleniowego (więzienie powstało w 1846 r.). Miejsce prezentacji wyrobu pokazuje jego zdolność przystosowania do rozstawienia, a także pracy w doraźnych pomieszczeniach (dowolne warunki oświetleniowe i wymiary pomieszczenia) i skrajnych warunkach klimatycznych w nich panujących.

002

003

004

005

Tekst i zdjęcia: ppłk Tomasz Głogowski

Autocomp Management Sp. z o.o. od ponad 30 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne. Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.