XXIX MSPO: System szkolno-treningowy "POJEDYNEK" z nagrodą!

21. 09. 10

W dniach 7 - 10 września 2021 w Kielcach odbył się XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Na naszym stoisku prezentowany był system szkolno-treningowy "POJEDYNEK" . System umożliwia prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego młodzieży klas mundurowych certyfikowanych przez MON, członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych RP. W systemie wykorzystano repliki uzbrojnenia z oświetlaczami laserowymi rozwijanymi przez konsorcjum Autocomp Management i Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w ramach projektu współfinansowanego z NCBR nr DOB-BIO10/08/01/2019.

10 września 2021, podczas Gali zamykającej XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach rozdano nagrody i wyróżnienia. Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż Nagroda Prezesa Zarządu Targów Kielce została przyznana dla systemu szkolno-treningowego "POJEDYNEK". Nagrodę odebrali -  pułkownik dr inż. Rafał Bazela - Dyrektor Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia oraz Roman Haberek - Dyrektor Zarządzający Autocomp Management.

System Szkolno-treningowy "POJEDYNEK" przeznaczony jest do nauki i doskonalenia zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym między innymi manualnej jej obsługi, celowania z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników mechanicznych i kolimatorowych, prowadzenia ćwiczeń w obserwacji, wykrywaniu, rozpoznawaniu i identyfikacji celów, a przede wszystkim prowadzenia celnego ognia w różnych postawach, na różnych odległościach, w tym do celów stacjonarnych, ruchomych i ukazujących się.

WhatsApp Image 2021 09 10 at 15.07.07 fix

WhatsApp Image 2021 09 10 at 15.07.08 fix2

 Autocomp Management Sp. z o.o. od ponad 30 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne. Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.