Siłownia okrętowa w Ustce

W dniu 15 marca 2016 roku w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, dokonano oficjalnego uruchomienia zestawu szkolno-treningowego do symulacji pracy maszyn, urządzeń i instalacji siłowni okrętowej. Jest to zespół symulatorów odwzorowujących pracę nowoczesnej siłowni okrętowej, przeznaczony do szkolenia motorzystów, elektryków okrętowych i drenażystów.

Zestaw szkolno-treningowy składa się z dwóch modułów. Moduł A jest repliką rzeczywistej siłowni okrętowej z instalacjami maksymalnie zbliżonymi do istniejących w rzeczywistych siłowniach okrętowych, pozwala m.in. na prezentację działania i sterowania automatycznego oraz lokalnego maszyn i urządzeń pomocniczych siłowni wraz z instalacjami systemów okrętowych. Moduł wirtualny „B” - umożliwia szkolenie przez komputerowe symulowanie – w sposób bezpieczny dla słuchaczy oraz urządzeń - sytuacji awaryjnych i przygotowanie załóg do prawidłowej reakcji na alarmy i sytuacje awaryjne.

Więcej informacji o tym zestawie szkolno-treningowym: Siłownia Okrętowa

Autocomp Management Sp. z o.o. zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Mając status Centrum Badawczo-Rozwojowego, prowadzimy między innymi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedzin: automatyki i sterowań, symulatorów i trenażerów oraz prace softwarowe i inne, realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Specjalizujemy się w produkcji i serwisowaniu symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.

system symulacji pracy siłowni okrętowej