Autocomp Management na Global Business Summit 2018 w Indiach

18. 03. 02

W dniach 23-24 lutego 2018r. w New Delhi, Autocomp Management ze Szczecina uczestniczył w konferencji "Global Business Summit 2018". Tematyka konferencji dotyczyła kierunków rozwoju dla Republiki Indii i określało ją hasło przewodnie: "Nowa Gospodarka, Nowe Zasady".

Podczas Konferencji wystąpili m.in. Premier Indii, Minister Rozwoju Indii, a dla Autocomp Management szczególnie istotne było wystąpienie Ministra Kolejnictwa, ponieważ Autocomp Management bierze udział w przetargu na dostawę 14 symulatorów kolejowych, przez tamtejszą firmę - córkę. Rynek Indyjski charakteryzuje się inną skalą zamówień - czego przykładem są przetargi na dostawę ponad 100 symulatorów wojskowych, podczas gdy w naszym kraju w jednym zamówieniu zamawia się tylko 4 sztuki. Na tej konferencji Autocomp Management nawiązał bardzo obiecujące kontakty handlowe z wieloma partnerami z rynku cywilnego i wojskowego, również z poza Indii.

Wielką rolę w organizacji tego wyjazdu, pobytu i naszego udziału w tym przedsięwzięciu miała Zachodniopomorska Indyjska Izba Gospodarcza oraz Marszałek Województwa Zachodnipomorskiego Olgierd Geblewicz.

Po powrocie z New Delhi, dnia 28 lutego w siedzibie Autocomp Management w Szczecinie, odbyła się konferencja prasowa. Udział w niej wzięli: Sekretarz Ambasady Republiki Indii pan Jan Stuczyński, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego pan Olgierd Geblewicz, Przewodniczący Indyjskiej Izby Gospodarczej pan Mariusz Łuszczewski oraz Prezes Autocomp Management pan Stanisław Parczewski oraz przedstawiciele mediów. Na konferencji podsumowano wyjazd i jego efekty bieżące oraz perspektywy dalszego rozwoju współpracy pomiędzy krajami. Należy podkreślić, że rynek indyjski jest rynkiem bardzo trudnym i wymagającym, o który walczą najwięksi gracze. Powołanie firmy - córki oraz udział w Konferencji w Indiach dla Autocomp Management oznacza aktywne włączenie się do tej gry.

 005 18.02.28.Konf ACM INDIE AK0 5643asm
Konferencja prasowa w siedzibie Autocomp Management. 28 luty 2018r. - fot. Arkadiusz Kozaczuk / Autocomp Management

004 18.02.28.Konf ACM INDIE AK0 5690asm
Konferencja prasowa w siedzibie Autocomp Management. 28 luty 2018r. - fot. Arkadiusz Kozaczuk / Autocomp Management

18.02.28.Konf ACM INDIE AK0 5675asm
Konferencja prasowa w siedzibie Autocomp Management. 28 luty 2018r. - fot. Arkadiusz Kozaczuk / Autocomp Management

18.02.28.Konf ACM INDIE AK0 5684asm
Konferencja prasowa w siedzibie Autocomp Management. 28 luty 2018r. - fot. Arkadiusz Kozaczuk / Autocomp Management

001 18.02.28.Konf ACM INDIE AK0 5575asmKonferencja prasowa w siedzibie Autocomp Management. 28 luty 2018r. - fot. Arkadiusz Kozaczuk / Autocomp Management

002 18.02.28.Konf ACM INDIE AK0 5740asm
Marszałek Olgierd Geblewicz w Symulatorze który będzie służyć dla Kolei Zachodniopomorskich. 28 luty 2018r.
fot. Arkadiusz Kozaczuk / Autocomp Management

003 18.02.28.Konf ACM INDIE AK0 5788asm
Sekretarz Ambasady Indii Jan Stuczyński w Symulatorze który będzie służyć dla Kolei Zachodniopomorskich. 28 luty 2018r.
fot. Arkadiusz Kozaczuk / Autocomp Management

 

Konferencja prasowa Autocomp Management w mediach:
Indie i Pomorze Zachodnie - ramię w ramię (wzp.pl)
Indyjscy kolejarze będą trenować na szczecińskich symulatorach?  (szczecinbiznes.pl)
Zanim Hindusi zainwestują w tereny postoczniowe, nakręcą nam film z tańczącymi stoczniowcami (wyborcza.pl)
Nawet 400 mln zł ma zainwestować indyjska firma w naszym regionie (gs24.pl)
Zagraniczna korporacja morska może zainwestować w Szczecinie  (radioszczecin.pl)
Indyjskie miliony w regionie? (24kurier.pl)
Współzałożyciel Apple'a, syn Donalda Trumpa i przedstawiciele Pomorza Zachodniego - o biznesowym szczycie w Indiach (twojeradio.fm)

Autocomp Management Sp. z o.o. od ponad 27 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne. Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.