Najnowocześniejszy symulator kolejowy w Polsce oddany Szczecińskim Maszynistom

18. 07. 05

29 czerwca 2018r. w Szczecinie Autocomp Management zaprezentował najnowocześniejszy symulator kolejowy w Polsce, podczas uroczystego otwarcia Centrum Szkolenia Maszynistów. Symulator kolejowy odwzorowujący pojazdy Impuls 36WEa i 31WE został wyprodukowany dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Użytkownikiem symulatora jest Zachodniopomorski Oddział Przewozów Regionalnych POLREGIO w Szczecinie. Symulator jest eksploatowany w budynku Centrum Szkolenia Maszynistów zaadaptowanym zgodnie z wymaganiami instalacji symulatora na platformie ruchomej oraz dostosowany do szerokiego zakresu szkoleń maszynistów i kandydatów na maszynistów.

Uroczystość otwarcia Centrum Szkolenia Maszynistów poprowadził Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Przewozów Regionalnych POLREGIO Andrzej Chańko. Dzięki jego staraniom, w tym największym od lat wydarzeniu kolejowym w woj. zachodniopomorskim udział wzięli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie Jadwiga Rajkiewicz, Członek Zarządu Przewozów Regionalnych POLREGIO Anna Lenarczyk, Prezes firmy NEWAG S.A. Zbigniew Konieczek, Kierownik kadry Menadżerów Projektu firmy NEWAG S.A. Sławomir Walaszek.

Firmę Autocomp Management Sp. z o.o. reprezentował na uroczystości Dyrektor Działu Badań i Rozwoju Stanisław Parczewski, Dyrektor Handlowy Stanisław August oraz inżynierowie uczestniczący w realizacji projektu i produkcji symulatora.

Symulator kolejowy Impuls 36WEa/31WE wyprodukowany w Autocomp Management, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych jest najnowocześniejszym symulatorem kolejowym w Polsce. Jego funkcje i realne odwzorowanie środowiska pracy maszynisty umożliwiają zwiększenie efektywności szkolenia maszynistów i kandydatów na maszynistów oraz szkolenia ich zachowań w różnych sytuacjach, w tym zdarzeń awaryjnych i krytycznych. Symulator w całości jest produktem polskim, będącym kolejną ulepszoną wersją symulatorów już dostarczonych przez Autocomp Management w poprzednich latach do operatorów kolejowych w Polsce i na świecie.

Opis symulatora Impuls 36WEa/31WE: link

Media o wydarzeniu:

Poczują się jak na torach. Symulator dla maszynistów (wzp)
Polregio ma nowoczesny symulator Impulsa. Działa w Szczecinie (Rynek-Kolejowy)
Marszałek rozjechał pociągiem trzech ludzi. Mamy w Szczecinie wyjątkowy symulator (Wyborcza)
Nowości od POLREGIO. Centrum Szkolenia Maszynistów w Szczecinie wraz z symulatorem Impulsa II (Nakolei)
Symulator dla maszynistów w Centrum Szkolenia (igryfino)
PolRegio dostało symulator do szkolenia maszynistów (kurierkolejowy)


header2d1111
Otwarcie Centrum Szkolenia Maszynistów, 29 czerwiec 2018r. fot. Maciej Szłapczyński / Autocomp Management

header2d111v
Marszałek Olgier Geblewicz przemawia na otwarciu Centrum Szkolenia Maszynistów, 29 czerwiec 2018r.
fot. Maciej Szłapczyński / Autocomp Management

header3y
Stanowisko IOS, 29 czerwiec 2018r. fot. Maciej Szłapczyński / Autocomp Management

header3a
Stanowisko IOS, 29 czerwiec 2018r. fot. Maciej Szłapczyński / Autocomp Management

header5a
Tył kabiny symulatora kolejowego, 29 czerwiec 2018r. - fot. Maciej Szłapczyński / Autocomp Management

header40
Marszałek Olgier Geblewicz w kabinie symulatora, 29 czerwiec 2018r. - fot. Maciej Szłapczyński / Autocomp Management

Autocomp Management Sp. z o.o. od ponad 27 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne. Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.