Dostawa systemu szkolno-treningowego na Litwę

21. 08. 31

Konsorcjum Autocomp Management Sp. z o. o. / Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia dostarczyło odbiorcy z Litwy – Związkowi Strzelców Litewskich (LRU) dedykowany, multimedialny systemem szkolno-treningowy bazujący na technologii Systemu szkolno-treningowego „POJEDYNEK” (SI-C). Urządzenie zostało zakupione na potrzeby szkolenia członków 4-tego Dowództwa Strzelców Suwalskich, lokalnej policji i innych służb mundurowych miasta Mariampol oraz młodzieży szkolnej. Wyrób jest profesjonalnym, ultrakompaktowym i przenośnym urządzeniem umożliwiającym prowadzenie szkolenia strzeleckiego i ogniowego w oparciu o technologię wirtualnej strzelnicy. Dzięki niemu nowi użytkownicy będą mogli uczyć się i doskonalić swoje umiejętności zarówno w manualnej obsłudze broni, celowaniu z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników, wykrywaniu, rozpoznawaniu i identyfikacji celów oraz prowadzeniu ognia na różnych odległościach. Ponadto dostarczony symulator pozwoli na zgrywanie par i zespołów (do 4 osób ćwiczących) w zakresie wspólnego wykonywania ćwiczeń ogniowych.
Jak podkreślają nowi użytkownicy „symulator pozwala bezpiecznie, bardzo skutecznie i niedrogo uczyć i doskonalić umiejętności strzeleckie oraz kształtować i rozwijać w wśród młodzieży tak ważne cechy jak odpowiedzialność, koncentracje i pewność siebie a umiejętności kształtowane są za pomocą elementów zabawy i pozytywnych nawyków”.


 

Autocomp Management Sp. z o.o. od 30 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne. Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.